Podczas zagranicznego wyjazdu warto posiadać ubezpieczenie. W razie, gdy coś się stanie można skorzystać z lokalnej opieki lekarskiej bez ponoszenia późniejszych kosztów takiego leczenia, które mogą być niesamowicie wysokie. Bez względu na to czy jedzie się w Alpy porą letnią czy zimową warto jest posiadać wykupione ubezpieczenie.

Na co zwracać uwagę przy ubezpieczeniu? W przypadku kupowania ubezpieczenia turystycznego kluczowe jest sprawdzenie tego co jest ono w stanie zaoferować. Im szerszy zakres wypadków ono obejmuje tym lepiej. Warto przy tym stawiać na takie ubezpieczenia, które obejmują koszty poszukiwań i ratownictwa. Ważna jest również sama kwota ubezpieczenia, która powinna być jak najwyższa. We wszystkich krajach, z których można mieć dostęp do Alp leczenie jest bowiem bardzo drogie. Wysokość ubezpieczenia przekłada się również na odszkodowanie. Warto zatem dopłacić i w razie czego móc liczyć na naprawdę solidną rekompensatę. Warto również podać cel wyprawy, aby jeszcze lepiej dobrać pakiet ubezpieczeniowy.

Jakie ubezpieczenia warto posiadać? Podstawą jest ubezpieczenie turystyczne. Jego wariant zależy od celu podróży. W przypadku wyjazdu w Alpy, aby jeździć na nartach nie wystarczy podstawowa wersja tego ubezpieczenia. Konieczne jest dokupienie dodatkowych wariantów, które będą chroniły w razie wypadków, które można doznać na nartach lub podczas wędrówki. Taka polisa jest zdecydowanie droższa, ale daje też bardzo duży poziom bezpieczeństwa. Kolejna polisa to ubezpieczenie NNW (Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków), które przekłada się na to, że po skończonym leczeniu można liczyć na otrzymanie odszkodowania od ubezpieczyciela co jest bardzo korzystne. Taka rekompensata z pewnością będzie bardzo przyjemna. Niekiedy ubezpieczenie NNW zawarte jest już w ubezpieczeniu turystycznym.

Leczenie po jakimkolwiek wypadku w Alpach jest bardzo kosztowne. Pobyt w szpitalu, zabieg oraz stosowane medykamenty pokrywa bowiem pacjent, który do danego szpitala trafia. Jeżeli konieczny jest transport do kraju to również płaci za to pacjent. Jeden dzień opieki na oddziale intensywnej terapii w austriackim szpitalu kosztuje ok. 4000 złotych. Transport helikopterem z gór do francuskiego szpitala to koszt około 12500 złotych. Sama akcja ratunkowa po austriackiej stronie Alp kosztuje 10000 złotych. Koszty są zatem tak wysokie, że samodzielne ich pokrywanie jest bardzo niekorzystne. Dzięki polisie można o nich wszystkich natomiast zapomnieć i jeszcze po powrocie do kraju otrzymać odszkodowanie. Warto zatem dla własnego bezpieczeństwa wydać pieniądze na solidną polisę.

Dobra polisa ubezpieczeniowa w Alpach daje tak wiele, że nie warto bez niej w ogóle wyjeżdżać. Jest to zwyczajnie zbyt duże ryzyko. Nawet najmniejszy uraz i krótka wizyta w szpitalu może oznaczać rachunek rzędu kilku tysięcy złotych, który będzie bardzo trudny do spłaty. Posiadanie ubezpieczenia to również znacznie większy komfort psychiczny. Można skupić się na zabawie, a nie uważaniu, aby nic się nie stało i aby nie doznać żadnej kontuzji. Więcej o podróżnych ubezpieczeniach znajdziesz na WyprawyPiesze.pl.