Norwegia to piękne miejsce na wyprawę w góry. Norweskie góry należą do jednych z najpiękniejszych, a przy tym są doskonale zachowane i łatwo dostępne. Udało się bowiem idealnie połączyć piękno natury z ingerencją człowieka w stworzenie dobrego dojazdu i miejsc, z których można wyruszyć w trasę. W Norwegii dostępnych jest aż 18 szlaków turystycznych prowadzących z północy na południe. Niektóre szlaki przy tym są przystosowane na zwiedzanie ich na rowerach, a inne nadają się na pieszą wędrówkę backpacking, lub do podróży samochodami. Każdy znajdzie zatem coś dla siebie.

Narodowy Szlak Turystyczny Varanger. Zaczyna się na samej północy Norwegii. Sam półwysep Varanger był zamieszkiwany przez ludzi już 10 tysięcy lat temu. Pozostawili oni po sobie niesamowite głazy grobowe i rysy naskalne. Sam szlak można pokonać samochodem ze względu na dostęp do drogi E75. Półwysep Varanger do dzisiaj zamieszkiwany jest przez potomków ludu Kvem. Jest to zatem niezwykłe miejsce pozwalająca poznać piękno norweskich gór i interesującą historię tego miejsca.

Wyspa Senja. Kolejny wspaniały szlak to Senja National Tourist Route. Piękne wybrzeże zrobi świetne wrażenie na wszystkich osobach, które wybiorą się na ten szlak. Na wyspie można spotkać również hodowców reniferów. Podczas przemierzania szlaku można natknąć się również na wiele pięknych zatok zlokalizowanych pomiędzy górami. Przyroda w tym rejonie jest przepiękna i w wielu miejscach całkowicie nieskażona działalnością człowieka.

Hardangervidda. Na południu Norwegii, niedaleko od Oslo znajduje się szlak Hardangervidda. Jest to jeden z najpiękniejszych szlaków w samej Norwegii, który daje ogromne możliwości. Zbaczając z samego szlaku i wchodząc w głąb przyrody można podróżować przez wiele dni. Teren na szlaku jest bardzo zróżnicowany. Począwszy od wielu polan aż po potężne szczyty w zachodniej stronie. Najwyższy szczyt znajduje się przy lodowcu Hardangerjokulen. Na szlaku znajdują się również atrakcje w postaci muzeów oraz centrum przyrodniczego. Każdego roku na szlak przyjeżdżają tysiące turystów. Jeśli szukasz świetnych wrażeń jak najbardziej powinieneś rozważyć wybranie się na ten szlak, ponieważ jest on w stanie zrobić fenomenalne wrażenie na każdej osobie.

Oprócz wyżej wymienionych w Norwegii znajduje się jeszcze 15 innych szlaków turystycznych. Ciągną się one od północy, aż na samo południe. Wyprawa na każdy z nich to świetna przygoda i możliwość przyjrzenia się wielu pięknym miejscom, które to czekają na podróżnych.

Wybieranie się latem do Norwegii w celu poznania tamtejszych gór to świetny wybór dla wszystkich poszukujących przygód. Każdy ze szlaków to inne atrakcje, a ich rozciągłość daje również możliwość podziwiania różnych warunków klimatycznych i różnego stylu życia mieszkańców. Przy tym szlaki są przystosowane do podróżnych i wiele z nich można pokonywać w pewnej części samochodem co daje niesamowite wrażenia. Lato w Norwegii to świetny sposób na spędzenie urlopu.